TEKME, PRIHODI-ODHODI

3. februarja

Jesenski del prvenstva so rumeno-modri končali na 2. mestu prvoligaške lestvice. Za 35 točk so zbrali 10 zmag ter 5 remijev in porazov. Drugi del sezone bodo Koprčani odprli s tekmo proti Mariboru na Bonifiki. V nedeljo,12. februarja, ob 15h.

POLSEZONSKA VSTOPNICA (60,00 EUR)  za vse domače tekme v prvenstvu in pokalnem tekmovanju. V prodaji na dan tekme z Mariborom (12. februar) v klubski trgovini. Tudi imetniki polsezonskih vstopnic imate zagotovljen 10% popust na vse navijaške artikle v klubski trgovini na Bonifiki.

POSAMEZNE vstopnice za derbi z Mariborom, si lahko po znižani ceni zagotovite že sedaj, v predprodaji na www.mojekarte.si ali prodajnih mestih (Petrol, OMV, Trafika 3DVA, Big Bang,…). Cena odrasle vstopnice 10,00 eur in otroške 5,00 eur.

Cena vstopnic na dan dogodka: odrasli 12,00 eur in otroci (8-15 let) 6,00 eur. Mlajši od 8 let imajo prost vstop.

PRIHODI: Matthias Fanimo (pogodba do junija 2024), Wilkins Ochieng (pogodba do zaključka sezone 2024/25), Timothé Nkada Zogo (dveletna pogodba), Vid Koderman (pogodba do zaključka sezone 2025/26), Karlo Bilić, William Milovanovic.

PODALJŠANJE SODELOVANJA
: Bright Edomwonyi

ODHODI
: Danilo Šipovac (posoja, sporazumna prekinitev), Luka Šušnjara (sporazumna prekinitev), Dario Kolobarić (sporazumna prekinitev), Oliver Bogatinov (športni direktor, konec pogodbe), Aleksander Rajčević (konec pogodbe), Cristojaye Daley (konec posoje).

PRIPRAVLJALNE TEKME:

Umag, 07.01.2023

FC Koper – Osijek II  4:4 (0:3)
Strelci: Wilkins, Stanojević, Nkada, Požeg Vancaš.

Bonifika, 14.01.2023
FC Koper – NK Radomlje 3:2 (1:2)
Strelci: Palčič, Wilkins, Kambič.

Dekani, 15.01.2023
NK Dekani – FC Koper 4:3 (3:1)
Strelci: Hrvatin, Kotnik, Edomwonyi.

Belek(Turčija), 21.01.2023 (posnetek tekme)
FC Koper – Crvena Zvezda 0:1 (0:1)

Turčija, 25.01.2023 (posnetek tekme)
FC Koper – FC Zorja Luhansk 0:1 (0:0)

Turčija, 27.01.2023 (vrhunci tekme)
FC Koper – FC Shakhtar Donetsk 2:2 (1:1)

ŠTEVILKE – JESENSKI DEL SEZONE

STRELCI: 20 ligaških tekem, 31 golov. Največ jih je prispeval Andrej Kotnik, tretji strelec jesenskega dela prvenstva. Vsi strelci:
9 – Kotnik
5 – Osuji, Jašaragić
4 – Benedičič
3 – Edomwonyi
1 – Parris, Požeg Vancaš, Kambič, Correia, Novoselec.
ODIGRANE MINUTE: V jesenskem delu prvenstva so trije rumeno-modri odigrali vseh 20 ligaških tekem: Adnan Golubović (1796 minut), Bede Amarachi Osuji (1596) in Andrej Kotnik (1524).