KOPER – SHAKHTAR 2:2

28. januarja

Varovanci Zorana Zeljkovića so na zadnji pripravljalni tekmi v Turčiji remizirali proti Shakhtarju. Ukrajinski velikan, ki je jeseni odlično igral v ligi prvakov, je do izenačenja prišel po evrogolu iz prostega strela v sodniškem dodatku drugega polčasa.

Koprčani so dvakrat vodili, za 1:0 je zadel Wilkins v 13. minuti, a je hitro sledilo izenačenje. Po igri z roko v kazenskem prostoru je v drugem polčasu Osuji zapravil strel iz enajstmetrovke, po podaji Kotnika pa je za 2:1 zadel Edomwonyi. Ko se je že zdelo, da bodo rumeno-modri vpisal odmevno zmago je v zaključku tekme končni rezultat potrdil Nazarin.

V nedeljo se kanarčki vračajo v Koper, kjer bodo v zaključku priprav odigrali še dve tekmi. V sredo proti Rudarju iz Velenja in na generalki v petek proti slovaški Dunajski Stredi.

Prvenstvo se za Koprčana nadaljuje v nedeljo, 12. februraja. V derbiju 21. kroga na Bonifiki gostuje Maribor. Vstopnice so po znižani ceni že na voljo na www.mojekarte.si in na njihovih prodajnih mestih.