S TRENERJEM PRED ALUMINIJEM

17. marca

S tekmo Koper-Aluminij, ki bo v nedeljo ob 17:30 na Bonifiki, se začenja zadnja četrtina prvenstva. Koprčani za vodilnim Mariborom zaostajajo tri, prednost pred Olimpijo pa znaša dve točki. Na lestvici sledita še vse bolj prepoznavna Mura in Bravo.

Trenerju Zoranu Zeljkoviću smo pred nedeljsko tekmo zastavili nekaj vprašanj. Kako se lotiti Aluminija?

»Aluminj je dobil nov zagon z novim trenerjem. Mislim, da so kakovostni in njihov trenutni položaj na lestvici ni realen. Verjamem pa, da je kvaliteta na naši strani. Upam, da smo se na zadnji tekmi znova nekaj naučili. Da ne bomo toliko grešili v teh zadnjih podajah in da bomo bolj konkretni v napadu.«

Pred zadnjo četrtino prvenstva je vse daljši spisek poškodovanih. V nedeljo je nastradalo koleno Maksa Barišića. Kakšen je odziv ekipe po poškodbi najboljšega posameznika?

»Maksu ni lahko, na žalost sem tudi sam doživel tako poškodbo in ga res razumem. Enostavno bo moral čez to. Nobenemu ni lahko, izgubili smo zelo pomemben člen ekipe. Vsi si želimo njegovega hitrega povratka. V življenju je tako, sam se vedno pripravim na najhujše in pričakujem najboljše. Tudi zato smo pripeljali veliko novih igralcev v prestopnem roku, da imamo širino, ki bo v zadnji četrtini prvenstva zelo pomembna.«

Zaostanek za Mariborom ni visok, prednost pred Olimpijo pa tudi ne. Poleg tega zasledovalci želijo napasti vrh. Je Koper v dobrem položaju? Tudi za skok povsem na vrh?

»Vedno je lahko bolje, lahko pa tudi slabše. Iskreno povedano, če bi mi kdo ta položaj ponudil pred sezono bi ga takoj sprejel. Od prvega dne gremo tekmo po tekmi in to bomo počeli še naprej, potem pa bomo videli kam nas bo to pripeljalo.«

Na Bonifki je Aluminij letos že presenetil. Ste o temu že govorili v pripravi na tekmo?

»Ja, čeprav je vsaka tekma zgodba zase. Mislim, da v naši ligi ni take ekipe, ki bi lahko dominirala celo tekmo. So obdobja v igri ko prevladuješ. Sem pa prepričan, da bomo večji del tekme mi v takem položaju, priložnosti pa bomo morali znati izkoristiti.«

Poleg poškodovanih Barišića, Žužka, Palčiča, Mittendroferja in Oštreka imata zaradi prejetih rumenih kartonov prepoved nastopa Jelić Balta in Colley.

Koper je v letošnji sezoni na dveh gostovanjih v Kidričevem osvojil dve točki, na Bonifiki pa ostal praznih rok. V pokalnem tekmovanju so se zmage in napredovanja vselili rumeno modri, tako da je razmerje med ekipama 1:1 v zmagah, dvakrat se je tekma končala brez zmagovalca.